Motoryzacja w Polsce - trendy na rynku w 2021 roku - Motoryzacja i transport

Dodane: 10-06-2023 09:42

czyła 18 tysięcy. Na ten rok prognozowane jest podwojenie tego wyniku. Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z problemów ekologicznych i zanieczyszczenia powietrza, co przekłada się na zwiększenie sprzedaży samochodów elektrycznych. Producentom wygodnych elektrycznych samochodów zależy na tym, by zb

Motoryzacja w Polsce - trendy na rynku w 2021 roku - Motoryzacja i transport Motoryzacja

Motoryzacja w Polsce - rozwój elektrycznych samochodów

Polski rynek motoryzacyjny w ostatnich latach notuje duży wzrost w sprzedaży Samochodów elektrycznych. W 2020 roku liczba sprzedanych elektromobilów w Polsce przekroyt nie ograniczać zasięgu, a jednocześnie wprowadzać do pojazdów nowe technologie.

Na rynku można zauważyć również coraz więcej samochodów hybrydowych. To takie pojazdy, w których do napędzania używa się dwóch różnych źródeł energii. Z jednej strony mamy silnik spalinowy, a z drugiej - napęd elektryczny. W 2021 roku na rynku pojawi się kilka nowych modeli takich samochodów. Wciąż jednak, ze względu na relatywnie wysoką cenę, samochody hybrydowe nie stanowią dużej części rynku motoryzacyjnego.

Motoryzacja w Polsce - zakup samochodu na raty

Wiele osób, które nie stać ich na zakup samochodu w gotówce, decyduje się na kupno na raty. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ umożliwia rozłożenie wydatków na kilka miesięcy lub nawet lat. W Polsce dostępnych jest wiele firm pożyczkowych i banków oferujących takie kredyty samochodowe. Zazwyczaj minimalna wpłata własna wynosi od 10 do 25% wartości samochodu, a okres spłaty kredytu wynosi od 12 do 60 miesięcy. Korzystając z takiej opcji, warto jednak pamiętać o kosztach związanych z takim kredytem, takich jak odsetki i prowizje bankowe, które wpłyną na całkowity koszt zakupu samochodu.

Motoryzacja w Polsce - popularność aut używanych

W Polsce około 60% sprzedawanych samochodów to samochody używane. Trzeba jednak zaznaczyć, że często są to pojazdy z krótkim terminem ważności przeglądu technicznego lub z licznymi uszkodzeniami. W związku z tym, zanim zdecydujemy się na zakup, powinniśmy solidnie sprawdzić historię serwisową pojazdu. Warto kupować samochód w większych salonach lub od osób, które oferują pełną dokumentację pojazdu i regularnie dbają o jego stan techniczny. Kupowanie używanego samochodu może być korzystne, gdyż koszt takiego pojazdu jest niższy niż nowego auta i można znaleźć dobrej jakości oferty. Motoryzacja to bardzo ważna dziedzina w Polsce. Rynek motoryzacyjny w Polsce wciąż się rozwija, a w 2021 roku widoczne są przede wszystkim trendy związane z rosnącą sprzedażą elektrycznych samochodów, zakupami samochodów na raty i popularnością samochodów używanych. Bez wątpienia w kolejnych latach rynek motoryzacyjny w Polsce będzie wciąż ewoluował i udostępniał konsumentom coraz to nowsze samochody.